FINAL
Thursday, March 2, 2023
McGuirk Arena, Central Michigan University
Final results:
1. Rochester, 790.62
2. Rochester Adams, 789.72
3. Rochester Hills Stoney Creek, 787.56
4. Brighton, 783.70
5. Grandville, 781.92
6. Macomb L'Anse Creuse North, 780.34
7. Milford, 779.52
8. Hartland, 774.52
FINAL
Friday, March 3, 2023
McGuirk Arena, Central Michigan University
Qualifying teams:
Croswell-Lexington
Grosse Ile
Howard City Tri County
Lake Odessa Lakewood
Paw Paw
Pontiac Notre Dame Preparatory
Portland
Richmond
FINAL
Thursday, March 2, 2023
McGuirk Arena, Central Michigan University
Final results:
1. Hudson, 771.04
2. Michigan Center, 745.20
3. Adrian Madison, 741.16
4. Hart, 739.46
5. Merrill, 730.20
6. Lawton, 728.24
7. Pewamo-Westphalia, 724.92
8. Mason County Central, 713.72
FINAL
Friday, March 3, 2023
McGuirk Arena, Central Michigan University
Qualifying teams:
Allen Park
Bay City Western
Dearborn Divine Child
Gibraltar Carlson
Grand Rapids Forest Hills Northern
Mason
Middleville Thornapple Kellogg
South Lyon East
QUARTERFINALS
Saturday, March 4, 2023
At Suburban Ice, East Lansing, 5:30 p.m.
Grand Rapids Forest Hills Central (16-12) vs. DeWitt (17-8-3)
At Suburban Ice, Macomb, noon
No. 2 Hartland (20-6) vs.
Rochester Hills Stoney Creek (20-7-1)
At Mt. Clemens Ice Arena, 6 p.m.
No. 1 Detroit Catholic Central (24-0) vs. New Baltimore Anchor Bay (17-8-2)
At Kensington Valley Ice House, Brighton, 1 p.m.
No. 3 Brighton (20-7) vs.
No. 5 Livonia Stevenson (19-8)
Saturday, March 4, 2023
At Otsego County Sportsplex, Gaylord, 1 p.m.
No. 3 Alpena (24-3) vs.
No. 5 Saginaw Heritage (15-10)
At Wings West Arena, Kalamazoo, 4:30 p.m.
No. 1 Byron Center (26-1) vs.
Mattawan (15-10-2)
At St. Clair Shores Civic Arena, 6:30 p.m.
No. 4 Bloomfield Hills Brother Rice (18-9) vs. Warren De La Salle Collegiate (12-13)
At Kennedy Ice Arena, Trenton, 7:30 p.m.
No. 6 Trenton (20-7) vs.
No. 10 University of Detroit Jesuit (13-13)
Saturday, March 4, 2023
At Lakeview Arena, Marquette, 1 p.m.
No. 1 Houghton (25-2) vs.
Escanaba (20-7)
At Ferris State University, Big Rapids, 1 p.m.
No. 7 Traverse City St. Francis (Bay Reps) (19-6-2) vs. East Grand Rapids (13-11-2)
At Suburban Ice, Macomb, 2:30 p.m.
No. 3 Flint Powers Catholic (20-5) vs.
No. 5 Detroit Country Day (15-8-4)
At Taylor Sportsplex, 7 p.m.
No. 2 Riverview Gabriel Richard (18-5) vs. No. 10 Ann Arbor Father Gabriel Richard (25-2)